znak
logo
znak

Download

 • Ke stažení..
 • Kniha v1.2
  • Kniha
   Jednoduchý databázový prográmek pro přehledné vedení Vaší knihovny.

   Program má jednoduché ovládání, ve kterém se snadno zorientujete. Slouží k přehledné evidenci Vašich knih v knihovničce, či jako Váš osobní čtenářský deník. Umožňuje evidovat, zda je kniha v osobním vlastnictví, zda a kdy si ji někdo vypůjčil i možnost vložení vlastní poznámky (např. stručný děj či Vaše hodnocení). Knihy se dají třídit samozřejmě i dle žánrů. Programu nechybí možnost tisku dle požadovaných kritérií.

   Ve verzi 1.1 byla doplněna položka o přečtení knihy + upraven design a velikost zobrazení programu, aby fungoval i v rozlišení 1024x768 (notebooky apod.). Databáze z verze 1.0 není plně kompatibilní s verzí 1.1 a vyšší, tudiž se musí vytvořit databáze znovu nebo je možnost zaslat soubory (3 soubory s názvem kniha) z verze 1.0 na mail autora a obratem Vám bude zaslána Vaše databáze upravena tak, aby fungovala i ve verzi 1.1 a vyšší bez ztráty dat.

   velikost 1,12 MB
   Download
 • PhoneBook v4.0
  • PhoneBook
   Databázový program pro archivaci Vašich kontaktů.

   Jedná se o nejnovější verzi programu pro databázování telefoních čísel a kontaktů jako takových. Je obohacena o spoustu vylepšení a voleb, včetně možnosti vložit fotografii apod. Vylepšené filtrování pomáhá v rychlejším a snazším nalezení požadovaného kontaktu. Několik variant tisku navíc vychází vstříc i náročnějšímu uživateli.

   Tato verze je doplněna především o možnost zadávání vlastních skupin (pomocí souboru groups.txt). Navíc je zvětšena velikost názvu skupiny z 10 na 20 pro případ založení jedné skupiny jako jedné firmy.

   velikost 1,14 MB
   Download
 • Statek v1.5.1 (trial)
  • Statek
   Databázový program slouží k evidenci různých operací souvisejících se správou statku.

   Jedná se zejména o evidenci zvířat na statku (jejich nákup, prodej/odsun), strojů kterými statek disponuje včetně jejich oprav, údržby atd. Dále pak tento program umožňuje sledovat různé příjmy a výdaje, které může statek mít v souvislosti s prodejem plodin, či s nákupem osiv či postřiků. Dále se pak v programu dají evidovat služby či opravy, které majitel vykoná a dostane za ně zaplaceno. Evidovat se dají i sklady plodin, sena, slámy atd. Ihned pak víte, kolik jste si zatím vydělali i kolik Vám zbývá na skladě. V neposlední řadě program umožňuje v menu sledovat příjmy/výdaje po celý rok - buď čtvrtletně, nebo celoročně. Tam uživatel pozná kolik a zda je za dané čtvrtletí (či celý rok) v zisku. Ihned je tudíž vidět, kolik uživatel vydělal za prodej pšenice či zvířat, a jak velké výdaje měl např. za nákup postřiků, pohonných hmot či kolik ho stály celkem různé opravy. Tato vyhodnocení se dají vytisknout v přehledné tabulce. Vytisknout se dají samozřejmě veškerá data uložená v programu. Některá data, jako např. nákup pohonných hmot před 2 lety, nejsou třeba vidět neustále, a tak se každý rok vytvoří nová (prázdná) databáze a začíná se pro daný rok od začátku. Některá data, jako jsou např. seznam zvířat či strojů na statku, se nemění každý rok a proto se nevytváří s příchodem nového roku databáze nová. V případě, že některé zvíře uživatel např. prodá, klikne pouze na příslušné tlačítko a dané zvíře se přesune z evidence zvířat na statku do evidence odsunutých zvířat, kde už zůstává. To dává možnost si zpětně prohlížet i záznamy zvířat, která se již prodala atd. Seznam databází, které se mění vlivem roku, je umístěn v nápovědě. Samozřejmě, že pokud se změní aktuální rok a některé databáze se založí nové, tak se starší databáze nesmaží a zůstávají neustále k dispozici uživateli. Stačí pouze v hlavním menu zadat libovolný předchozí rok a budou se zobrazovat data z měněných databází ze zadaného roku, včetně vyhodnocení. To dává uživateli možnost mít přehled i o dávno proběhlých transakcích a úkonech. Zpět do dat z aktuálního roku se vrátí po napsání příslušného roku do kolonky v hlavní nabídce.

   Tato verze je pouze ZKUŠEBNÍ, NENÍ nikterak OMEZENA na funkčnosti. Jediné omezení této TRIAL verze je v počtu spuštění, kterých má uživatel k dispozici pouze 20. Druhým a posledním omezením této verze je omezení funkce práce s více roky pouze na dva (2004, 2005). tj. uživatel si může vyzkoušet princip vytváření nových databází a práce s nimi, včetně jejich vyhodnocení. Uživatel si může i upřesnit případné nejasnosti o funkčnosti jednotlivých částí programu včetně různých výpočtů a statistik.

   DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pokud se pokusíte tuto TRIAL verzi spustit vícekrát než je uvedeno výše (tj. 20x), budou veškeré databáze vytvořené v tomto programu automaticky smazány => program se stane NEFUNKČNÍM

   velikost 1,27 MB
   Download